Zimna sukaOkreślenie kobiet mianem suki, jest w naszej kulturze dość powszechne...
 Suka w odniesieniu do kobiety ma znaczenie pejoratywne. Często nazywane są tak kobiety, które osiągnęły sukces. Uważa się, że suka dąży do celu po trupach, jest niczym Huragan Katrina. Twarda, nieustępliwa, wredna, zimna, nieokazująca uczuć i emocji. W lżejszym wydaniu suka to kobieta pewna siebie, co to nie da sobie w kaszę dmuchać, ostra, sprytna, silna, przedsiębiorcza i zmotywowana. Oczywiście na sukces zmotywowana.

W łóżku suka jest uległa, wyuzdana, lubi ostrą jazdę bez trzymanki, wie jak dać facetowi rozkosz. Podobno prawdziwa kobieta musi być damą na salonach, matką dla dzieci i suką w łóżku.
Bycie suką może być ryzykowne, ponieważ pewnego dnia może się ona obudzić, bez przyjaciół, faceta, który znalazł sobie spokojniejszą przystań i perspektyw.
Facet, który odnosi sukcesy i posiada wszystkie wymienione cechy zimnej suki zasługuje na szacunek, podziw i trzymanie mu palca w dupie. Nawet, gdy nazwiemy go zimnym k*** , to będzie to dla niego tylko komplement.
Istnieje pogląd, że zimna suka to tylko maska, wykreowana na potrzeby dzisiejszego świata. Wewnątrz suka jest delikatna i wrażliwa.

W artykule Czy warto być suką? znalazłam 6 rad jak być suką z klasą.
  • Od czasu, do czasu pokaż swoją drugą naturę, tę miłą i wrażliwą. Zrzuć maskę i pokaż przyjaciołom, jaka jesteś cudowna- heloł, przecież suka nie ma przyjaciół!
  • Jeśli narozrabiałaś przeproś, tym podobno zyskasz sympatię, ale czy suce zależy na sympatii- przecież nie jest zupą pomidorową, żeby ją wszyscy lubili.
  • Wykorzystaj swoją pozycję zawodową w dobrym celu- jakoś wyżej nie napisałam, że wredna suka jest szlachetna i ma dobre serce, przecież ona idzie po trupach do celu. 
  • Bądź asertywna, ale nie arogancka- to akurat zasada, którą powinny  kierować się wszystkie kobiety, polecić ją można zarówno zimnej suce jak i gąsce Balbince.
  • Ubieraj się tak, by budzić respekt- przecież to nie żołnierz tylko kobieta, która wykorzysta swój seksapil, aby dostać to, czego chce. Rozumiem, że za mundurem panny sznurem, ale w drugą stronę to tak nie działa.
  • Zrób czasem coś bezinteresownego- ale, po co, przecież zimna suka ma na wszystko wy****
Zastanawiam się, czy stosując się do powyższych rad jesteś jeszcze zimną suką czy normalną kobietą, która wie, czego chce od życia, dąży do określonych celów nie tratując wszystkich po drodze, która jest inteligentna, szanowana, zruga, kiedy trzeba i bezinteresownie poda pomocną dłoń.


Wszystkie wymienione wyżej cechy suk są powszechnie znane, z niektórymi się pewnie zgadzacie z innym nie. Mając ze dwadzieścia lat czytałam książki Grocholi, tej od  dzielnej Judyty i "Nigdy w życiu!" Nie pamiętam już, gdzie to przeczytałam, (przepisywałam to przez parę lat z kalendarza do kalendarza, gdy teraz by się przydało zaginęło) czy w jakimś wywiadzie, czy w którejś z książek, ale tam Katarzyna Grochola była zdziwiona, dlaczego kobiety obrażają się, gdy ktoś nazwie je suką. 
Przecież suka to bardzo dobra matka,która w zębach nosi swoje dzieci, troskliwa i opiekuńcza. Widziałeś kiedyś matkę z małymi? Spróbuj jej zabrać dziecko, to możesz pożegnać się z ręką.

Suka nie da pies nie ruszy. Moja była szefowa, która notorycznie miała, kogoś na boku dostawała piany, kiedy to słyszała, bo przecież, gdyby ten, z którym zdradzała tego nie chciał, to by tego nie było (ona nigdy nie ukrywała, że ma oficjalnego faceta). Według niej dwie strony były winne, ona-zdradzająca i ten, z którym zdradzała, bo przecież on wiedział, że przyczynia się do zdrady. To powiedzenie może wielu się nie spodobać, bo często sprawcy gwałtu tłumaczą się w ten sposób, ale umówmy się, o tym, ten teks nie jest. Nie jest on również o pigułce gwałtu, molestowaniu, przemocy i innym wyzyskiwaniu kobiet.

Widziałeś drogi czytelniku, żeby suki gryzły się między sobą o najatrakcyjniejszego psa. Suka dziesięciu pogryzie, a jednemu da, temu, którego uzna za najlepszego reproduktora. 
Często mówimy wredna suka, ale przecież suka jest oddana, lojalna, czuła. Broni się tylko wtedy, gdy chcesz skrzywdzić ją lub jej potomstwo. Dlaczego więc kobiety porównuje się do suki, skoro to dwa odrębne schematy zachowania?
 Żółwinka

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz